AjánlóListákVéleményRólunk
Három 7 Csoda kiegészítő, ami megéri a pénzét

Három 7 Csoda kiegészítő, ami megéri a pénzét

Vincze Anna
2020. 03. 21.

A 7 Csoda mára már alapműnek számító draftolós stratégiai játék, amelynek nagy előnye, hogy egy-egy játék meglehetősen rövid és nagyobb játékosszámmal is jól működik. Ebben a posztban összegyűjtöttük a játék három kiegészítőjét, amelyek igazán sokat adhatnak a játékélményhez. 😉 Lássuk!

1. 7 Csoda: Városok (2012)

7 Csoda - Városok kiegészítő társasjáték

Ez a kiegészítő az abszolút favorit nálunk, ezért is soroltam első helyre. A legjobb benne, hogy lehetővé teszi a 8 fős játékot, valamint egészen nagy „szívatásfaktort” ad az alapjátékhoz. Emlékeztek, hogy a 7 Csodában nem tudtok a pénzetekkel negatívba menni? Nos, a Városok kiegészítő mindenről gondoskodott, többek között arról is, hogy lehetőleg visszafizethetetlen adósságaink is keletkezhessenek – és ugyan a játék végén 3 pénz ér 1 pontot, ha mínuszba megyünk, már 1 pénz adósság is -1 pont levonás. Ezen kívül a játék behozza a „béke galambját”, amit ha sikerül megkaparintanod, kivonhatod magad a korvégi csatározásból – nem kapsz tehát se pozitív se negatív konfliktusjelölő lapkát, cserébe azonban a kiesésed miatt távolabbi játékosok szomszédokká válnak, aminek nem feltétlenül fognak örülni…

Na de hogyan is válik 8 főssé a játék? Természetesen újabb kártyák (fekete színűek) is jönnek a kiegészítővel, amelyek egészen különleges képességekkel rendelkeznek. A béke galambja és a pénzlehúzás mellett van itt még olyan lap, ami másolja a szomszédod egy tetszőleges tudományos szimbólumát, vagy olyan, ami körönként egyszer hozzáférést biztosít egy olyan nyersanyaghoz, amit nem birtokolsz. Ezen kívül két újabb várostáblát is találhattok a dobozban (Petra és Bizánc), új céhkártyákat, pontozófüzetet valamint vezetőkártyákat (a következő kiegészítőhöz). Higgyétek el, ez a kiegészítő a 7 csodában egészen új távlatokat nyit meg!

2. 7 Csoda: Vezetők (2011)

7 Csoda - Vezetők kiegészítő társasjáték

A Vezetők kiegészítővel egy újabb pakli kártya kerül a játékba: ezek a fehér vezető kártyák (36 db), amelyeket még a játék legelején osztunk ki egymás között (mindenkinek 4-4-et), ezen kívül pedig új céhkártyákat, 6-os értékű érméket és új pontozófüzetet is találunk a dobozban. A fehér kártyákat szintén draftoljuk egy külön fordulóban, kimazsolázzuk a nekünk tetszőket. Ezt követően minden kor elején megépíthetünk 1 vezetőt (ezek mind pénzbe kerülnek), melyek képességei a játék végéig élnek. Ezeket a kártyákat természetesen használhatjuk csodák megépítéséhez is, vagy eldobhatjuk őket pénzszerzés céljából. A 4. vezető kártyánk értelemszerűen hasztalan marad, ettől megszabadulunk a játék végén. Mit is tudnak ezek a kártyák? Háááát… ha eddig csalásnak tartottad az egyes lila kártyák képességeit, akkor most le fog esni az állad. Egyes vezetők egyszerűen győzelmi pontokat adnak az adott színű kártyáid, van színsorozataid után, mások… hát, maradjunk annyiban, hogy van egy olyan kártya, amivel 1 pénzért vehetsz körönként egy tetszőleges nyersanyagot, illetve egy olyan is, amivel ingyen építhetsz minden lila kártyát… Sőt, ha a Róma táblát kaptad, ami ehhez a kiegészítőhöz jár, még több vezetőkártyához juthatsz, és még több előnyhöz… a többit nem spoilerezem azoknak, akik esetleg megvennék ezt a kiegészítőt. 😉 Melegen ajánlom!

3. 7 Csoda: Wonder Pack (2013)

7 Csoda - Wonder Pack kiegészítő társasjáték

Bizony a 7 Csoda készítőinek tarsolyában még mindig voltak ötletek, amikor kiadták a Wonder Pack-_et. Ebben az előző kettőnél kisebb kiegészítőben 4 új várostáblát találunk, melyek igazán különleges, új képességeket hoznak be a játékba. A kínai nagy fal esetén például a csodáinkat tetszőleges sorrendben építhetjük, a Manneken Pis-nél másolhatjuk a szomszédjaink csodáit, az Abu Simbel-ben a vezetőkártyáink „mumifikálásáért” extra pontokat kaphatunk, a Stonehenge esetén pedig jelentősen felértékelődik a kő, mint nyersanyag szerepe. A lényeg, hogy újabb pozíciókban próbálhatjuk ki magunkat, és a _7 Csodában mindig ez a legizgalmasabb: hogyan tudom győzelemre vinni a városom, és maximálisan kihasználni annak adottságait?

Nem árulok zsákbamacskát, az itt felsorolt három kiegészítők néha-néha egymásra építenek, de külön-külön is játszhatók, ha kivesszük az „keresztbe hivatkozó lapokat”. Ezeken kívül megjelent még 2014-ben a 7 Csoda: Babel és 2018-ban a 7 Csoda: Armada nevű kiegészítő, amelyekről nem hallottam sok jót, ezért nem is próbáltam még őket. Könnyen lehet, hogy egy nap még írok róluk. 🙂

Addig is, a 7 Csoda szerelmeseinek bátran ajánlom kipróbálásra a játék kiegészítőit, amelyek szépen belesimulnak a játék már megszokott menetébe, de emellett extra stratégiai megfontolásokat követelnek tőlünk.



Tartalomból

01
1. 7 Csoda: Városok (2012)
02
2. 7 Csoda: Vezetők (2011)
03
3. 7 Csoda: Wonder Pack (2013)

Hasonló posztok

A gémer Cascadia: Új tájakon kiegészítő
A gémer Cascadia: Új tájakon kiegészítő
2024. 01. 20.

Itt megtalálsz minket!

Ha kérdésed, esetleg észrevételed van a poszttal vagy a társassal kapcsolatban, nyugodtan írj nekünk!
© 2024, All Rights Reserved.

AjánlóListákVéleményKiegészítőkRólunk

Social Media