AjánlóListákVéleményRólunk
Könnyed party társasok a fiatal korosztálynak

Könnyed party társasok a fiatal korosztálynak

Vincze Anna
2020. 12. 20.

Ebben a listában főleg olyan játékokat gyűjtöttünk össze, melyeket fiatal felnőtt társaságnak ajánlunk, nagyobb játékosszám esetén (minden játék alatt megtaláljátok, hogy hány fővel játszhatók). A jó partyjátékok ismérve, hogy rövidek, pörgősek, nem kell hozzájuk bonyolult szabályokat hosszasan magyarázni, és akár egy már „nemszomjas” ember is élvezetét leli bennük. Vannak köztük extrém, szívatós partijátékok, illetve blöffölős, kiszavazós, rejtett szereplős játékok. Közös ismérvük a rövid előkészületi idő, az egyszerű szabályok és a végtelen jókedv! 😁 Ha lájtosabb játékokat keresel, nézd meg az alábbi listát is. A két listán nincsenek egyezések, ezért javasoljuk mindkettőt végigpörgetni!

Partyjátékok minden korosztálynak


Unikornisok: A Rémes ménes (2017)

#extrém partijáték #szívatós #kártyajáték #gyűjtögetős

Unikornisok - A rémes ménes extrém partyjáték

Forrás: BGG

Az Unikornisokban mindenki igyekszik megtölteni a saját istállóját 7 unikornissal. Igen ám, de a gyűjtögetésbe sok-sok szívatós kártya beleszólhat, pl. átkot szórhatunk egymásra (pl. a Pandemonium kártyával a másik játékos összes unikornisát pandává változtatjuk 😄), vagy például unikornisokat is lophatunk. A játék kártyáin vicces, kissé morbid illusztrációkat találunk. Ki cselezi ki a legügyesebben a többi játékost és rakja le leghamarabb a 7. unikornist az istállójába?


Robbanó cicák (2015)

#extrém partijáték #szívatós #kártyajáték #kiesés #orosz rulett

Forrás: BGG

A Robbanó cicák a modern orosz rulett meglehetősen morbid illusztrációkkal. A lényege, hogy elkerüljük a robbanó cica kártyákat - aki felhúz egy ilyet felrobban, és kiesik a játékból. Van néhány lehetőségünk befolyásolni, pl. átugorhatjuk a kártyahúzás fázist, vagy átrendezhetjük a felső három lapot, gondosan elintézve, hogy a következő játékos robbanjon helyettünk. Ki az, aki talpon marad végül?


Hellapagos (2017)

#extrém partijáték #szavazás #kiesés #kooperatív #túlélés

Forrás: BGG

A Hellapagos társasjátékban a játékosok hajótöröttek egy szigeten, ahonnan csak közös munkával szabadulhatnak. Minden játékos a körében egy akciót választhat: ivóvizet gyűjt, élelmet gyűjt, fát gyűjt a tutajépítéshez vagy keresgél a hajóroncsban (saját víz, étel, illetve egyéb eszközök szerezhetők). Az ivóvíz és ételkészlet közös, és minden forduló végén minden játékosnak vízhez és ételhez kell jutnia. Amennyiben kevesebb az étel és a víz - és senki nem akar a saját készletéből a közösbe adni - meg kell szavazni, hogy ki haljon éhen/szomjan. Az a játékos, akit kiszavaztak, kiesik a játékból. A játékban az időjárás is fontos szerepet játszik, száraz napokon például nem lehet vizet gyűjteni… ha pedig jön a hurrikán, a játékosoknak azonnal el kell hagyniuk a szigetet. Ha eddig a pontig nem sikerült annyi tutajt építeniük, amennyi mindenkinek elég, meg kell szavazniuk, ki(ke)t hagynak a szigeten. Te is kiszabadulsz vagy a társaid hátrahagynak? Rajtad múlik, hogy megkedvelnek-e a hajótörött társaid… 😅


Not Alone (2016)

#kooperatív #Alien #fogócska #túlélés

Not-alone

Forrás: BGG

A Not Alone társasjátékban a játékosok hajótörést szenvednek az űrben, és el akarnak menekülni a bolygóról, ahol egy alien (a Lény) próbálja elpusztítani őket. Ebben a macska-egér játékban egy valaki a játékosok közül a Lény szerepét ölti, a többiek pedig az előle menekülő űrhajósok (maximum 7-en). A bolygón különböző helyszínek találhatók, és a játékosok minden körben titkosan eldöntik kártyák segítségével, melyik helyszínre menekülnek az ellenség elől - ezzel egyidőben a Lény is eldönti, melyik helyszínt látogatja meg. Amikor felfedjük, ki hova menekült, a Lény is megmutatkozik - ha pedig elkap egy vagy több játékost, közelebb kerül a céljához, a játékosok pedig életet veszítenek. A játékosok a helyszíneken különböző akciókat csinálhatnak, például valahol képesek gyógyulni, vagy korábban kijátszott helyszínkártyákat tudnak visszavenni a kezükbe. Azonban ügyesen kell kooperálniuk, hogyha élve akarnak kijutni ebből a pokolból, hiszen a Lény kezében is számos fegyver van, amit nem lesz rest bevetni ellenük.


Jógi (2017)

#ügyességi

Jógi társasjáték, kártyajáték

A Jógit a sokak által ismert Twisterhez tudnám hasonlítani, csak hardcore módban, ugyanis itt is rengeteg ügyességre van szükség a győzelemhez! A játékosoknak fordulóról fordulóra végre kell hajtaniuk a kihúzott lapok utasításait, amik többnyire arról szólnak, hogy az adott kártya az illető mely testrészét kell érintse. Pl. „Ez a kártya érintse a bal fülcimpádat.” Az, hogy a feladványt hogyan teljesíted csak rajtad múlik – illetve a játékostársaidon, hogy elfogadják-e a megoldásodat. 😁 Jógi vélemény


Fekete történetek (2004)

#dedukciós #kooperatív

Fekete történetek - Haláli halálok parti társasjáték

Egy fekete doboz, tele hátborzongató történetekkel. A doboz mindig egyvalakinél van a társaságból, ő a mesélő. A történetek kártyákon vannak: a kártya egyik oldalát mindenki láthatja - ezen van egy rövid kis szöveg, valamint egy illusztráció. A kártya másik oldalán lévő teljes sztorit azonban csak a mesélő ismeri, és a többiek úgy próbálnak rájönni a történet részleteire (ami többnyire egy rejtélyes haláleset), hogy eldöntendő kérdéseket tesznek fel a mesélőnek, ezekre a mesélő igennel-nemmel válaszolhat. A sok kérdésből végül kikerekedik a sztori - de vigyázat, ezek nem egyszerű horrorsztorik, sokszor igen morbidak és csavarosak tudnak lenni. Kikövetkeztetni őket pedig igazi kihívás! 😉 A sorozatban több játék megjelent már, melyek izgalmas sztorikártyákat hoznak: Fekete történetek 1-4, Haláli halálok, Megtörtént esetek, stb.


BANG (2002)

#rejtett szerepek #kártyajáték #kiesés #western

Bang party társasjáték

A BANG! egy rejtett szereplős kártyajáték, ahol minden játékos egy szerepet kap, de egyedül a seriff fedi fel magát. A játék célja minden szereplő számára más: a banditák a seriffet akarják holtan látni, a seriff és a helyettesei a banditákat. A renegát pedig párbajban akar végezni a seriffel utolsóként, mikor már a többiek nem állnak az útjában. A BANG! a rejtett szerepek miatt mindenképp egyedülálló játékélményt nyújt, melyben sok a játékosok közötti interakció - itt aztán végtelenül kiélhetitek magatokat egymás szívatásában. 😁 BANG vélemény


Secret Hitler (2016)

#rejtett szerepek #szabotázs #szavazás #csapatjáték

Forrás: BGG

A Secret Hitler egy szavazós, rejtett szereplős társasjáték, ahol két oldal játszik egymás ellen: a liberálisok és a fasiszták, egy valaki pedig Hitlert alakítja. A liberálisok célja, hogy megszavazzanak öt liberális törvényt, vagy kiiktassák Hitlert. A fasiszták célja, hogy végigvigyenek hat fasiszta törvényt vagy megszavazzák Hitlert kancellárnak. Körönként mindig egy-egy ember dönti el, hogy kinek ad szavazati jogot. A játékban egyedül a fasiszták ismerik egymás kilétét és Hitlert, a liberálisok és Hitler sem tud senkiről semmit saját magán kívül. A célod, hogy ne lelepleződj a másik párt előtt, sőt, elhitesd velük, hogy közülük való vagy, így végül a saját oldaladra állítsd őket a szavazásnál. 😉 A játékot az interneten nyomtatható verzióban is megtalálni.


The Resistance: Avalon (2012)

#rejtett szerepek #szabotázs #szavazás #csapatjáték #fantasy

Forrás: BGG

Az Avalon a Secret Hitlerrel rokon játék, ahol szintén két oldal, a rosszak és a jók játszanak egymás ellen, a cél, hogy a szavazás során elhitesd az ellenfél csapattal, hogy közülük való vagy, és elnyerd a bizalmukat, hogy utána a szavazatoddal szabotáld a tervüket. A Secret Hitlerhez hasonlóan, itt is a gonoszok tudják egymás kilétét, illetve a jók közül Merlin az, aki mindenkiről tudja, melyik oldalon áll. Azonban ha Merlin túl nyíltan kommunikál és ha így leleplezik őt a gonoszok, akkor ők győztek.


Oriflamme (2019)

#rejtett szerepek #intrika #trónokharca

Oriflamme-partyjatek

Az Oriflamme egy izgalmas, dedukciós, rejtett szereplős kártyajáték, amiben a játékosok célja, hogy legtöbb győzelmipont jelölőt gyűjtsék össze. A játékosok 1-1 házat képviselnek, és mindegyik címeres paklihoz ugyanaz a 13 karakter tartozik, azonban a játék elején mindenki véletlenszerűen kivesz a kártyái közül hármat, így a játékosok a partykat nem ugyanazokkal a lapokkal játsszák. A játékosok a körükben kijátszanak a kezükből egy lapot az előzőleg lerakott kártyák elé vagy mögé - a cél, hogy egy kártyasort képezzünk. Ezután végigmegyünk balról-jobbra a kártyákon, és ekkor mindenki eldöntheti, hogy megfordítja a saját kártyáját, vagy nem (ebben az esetben rátesz egy győzelmipont jelölőt). Ha megfordítod a kártyádat, aktiválod a karakter képességét, amivel győzelmi ponthoz jutsz, vagy a gyilkos kártyák segítségével más játékosok kártyáit iktatod ki a sorból. Miután végigértünk a soron a kártyák ott maradnak a helyükön, és további kártyákkal bővítjük a sort elölről vagy hátulról, majd újra végigmegyünk balról-jobbra. Minden karakterrel más és más módon tudsz pontot szerezni, a fejedelemmel és a trónörökössel folyamatosan tudunk pontot generálni - ők ideális célpontjai mások bérgyilkosainak. De csapdát is állíthatunk a többieknek, és ha valaki belesétál, busás jutalomban lesz részünk…


Cash & Guns (2. kiadás, 2014)

#blöffölős #gyűjtögetős #gengszterek #kiesés #szivacspisztoly

Forrás: BGG

A Ca$h ‘n Gun$ egy szórakoztató gyűjtögetős társasjáték, ahol a játékosok gengsztereket alakítanak, akik minden körben elosztják a zsákmányt, amiben a Keresztapa élvez elsőbbséget. Az osztozkodás előtt azonban minden játékos fegyvert fog valamelyik társára (a Keresztapa védett), ezzel késztetve őt arra, hogy lemondjon a részéről - azonban a játék elején kiosztott nyolc lövedék között csak három éles van, a többi vaktöltény. Akit háromszor lelőnek, kiesik a játékból. A győztes az lesz, aki a legügyesebben blöfföl és így a legtöbb kincset szerzi. Cash & Guns vélemény


Álarcosbál (2013)

#rejtett szereplők #blöffölős

Álarcosbál társasjáték

Az Álarcosbálban minden játékos egy szerepkártyát kap, melyet a játék elején meg kell mutatni mindenkinek. Azonban amint elindul a játék, a kártyákat lefordítjuk magunk előtt, és a körünkben vagy cserélünk valakivel kártyát (anélkül, hogy megnéznénk, az asztal alatt), megnézzük a kártyánkat vagy bejelentjük a kilétünket és elvégezzük a karakter akcióját. A bejelentéskor bárki meggyanúsíthat minket, hogy szerinte nem az a karakter van nálunk - ekkor felfedjük mindketten a kilétünket és aki hibázott, fizet egy pénzt a bankba. Minden kártyafelfedés után a kártyákat újra ki kell cserélgetni egymás között. Minden karakter máshogy jut pénzhez (például a király 3 pénz jövedelmet kap, a bíró a bankba befizetett büntetéseket zsebeli be, stb.) és a játékot az nyeri, aki elsőként szerez 13 pénzt. Ehhez bizony ügyesen kell blöffölni arról, hogy épp mi a karakterünk - hiszen a játék 90%-ban ezt magunk sem tudjuk. 😜 Álarcosbál vélemény


Sushi Go, Sushi Go Party (2013, 2016)

#gyűjtögetős #kártyajáték #draftolás

Sushi Go és Sushi Go Party társasjáték

A Sushi Go! egy cuki kártyadraftolós társasjáték: a játékosok körbeadogatják a kártyáikat és az adott kézből mindig 1-1 kártyát választanak ki (akárcsak egy running sushi étteremben). A játék célja, hogy minél több pontot gyűjtsünk a szusik különböző kombinációival. A játék bővített kiadása a Sushi Go Party!, ahol a saját Sushi Go paklinkat több mint 100 kártyából állíthatjuk össze játékról-játékra. Ebben a kiadásban számos új, izgalmas képességgel rendelkező szusikártyát találunk. Szusirajongóknak kötelező! 🍣😋 Sushi Go és Sushi Go Party vélemény


Nyerőleves (2019)

#szivatós #szettépítés #kártyajáték

Nyerőleves

Forrás: BGG

A Nyerőlevesben a játékosok célja, hogy ramen leveseket állítsanak össze különböző alapanyagokból, majd mindenkinél gyorsabban “megegyék” a pontokat érő levest - mielőtt valaki kikanalazhatna belőle, vagy beleszórna egy kis chilit… A játék során középre felcsapott kártyák közül húzunk újakat a kezünkbe, illetve külön akcióval az alapanyagokat bele is tehetjük az előttünk lévő három tányér egyikébe. A levesnek lehetnek hús és zöldség összetevői, azonban azt, hogy mennyi pontot fog érni, a fűszerezés határozza meg. A játékban bőven van interakció, hiszen amint felcsapunk egy nori köretet vagy egy chilit, azt azonnal egy másik játékos tányérjába kell tennünk (így lehúzva a leves értékét), sőt, kanállal ki is lophatjuk a nekünk tetsző hozzávalókat a másik tányérjából.. Egy pörgős, interakciódús (egymással kicseszős) kártyajáték, a Sushi Go és levesek szerelmeseinek.

Munchkin (2001)

#szívatós #kártyajáték #szörnyek #fantasy

Forrás: BGG

A Munckin egy fantasy kártyajáték, dungeon crawler, ahol a játékosok minden körben “berúgják” a kazamata ajtaját, hogy valamilyen szörnnyel megküzdjenek; a szörnyek legyőzéséért szintet lépnek és kincseket kapnak, és aki eléri a 10-es szintet, megnyeri a játékot. A játékban sok vicces rajzot és idióta fantázianevet találunk - már csak a pakli végignézegetése is jó móka. Ez eddig mind szép és jó, de semmi izgalom nem lenne benne, ha nem lehetne egymást halálra szívatni… Köss szövetséget, vagy szívass mindenkit az átkaiddal! Azért csak óvatosan, nehogy sértődés legyen belőle (erősen inzultáló játékról beszélünk, csak annak ajánljuk, aki bírja a gyűrődést)…

Background vector created by starline - www.freepik.com



Tartalomból

01
Unikornisok: A Rémes ménes (2017)
02
Robbanó cicák (2015)
03
Hellapagos (2017)
04
Not Alone (2016)
05
Jógi (2017)
06
Fekete történetek (2004)
07
BANG (2002)
08
Secret Hitler (2016)
09
The Resistance: Avalon (2012)
10
Oriflamme (2019)
11
Cash & Guns (2. kiadás, 2014)
12
Álarcosbál (2013)
13
Sushi Go, Sushi Go Party (2013, 2016)
14
Nyerőleves (2019)
15
Munchkin (2001)

Hasonló posztok

Karácsonyi társasjáték ajánló 2023
Karácsonyi társasjáték ajánló 2023
2023. 12. 05.

Itt megtalálsz minket!

Ha kérdésed, esetleg észrevételed van a poszttal vagy a társassal kapcsolatban, nyugodtan írj nekünk!
© 2024, All Rights Reserved.

AjánlóListákVéleményKiegészítőkRólunk

Social Media